Denimou to marka stworzona z miłości do jeansu, mody i środowiska. Jeszcze kilka lat temu chcieliśmy żyć zgodnie ze zmieniającymi się trendami, dziś natomiast pochodzenie i jakość materiału jest równie ważna co krój. Chcemy zaoferować Ci całą gamę ubrań jeansowych w zrównoważonej odsłonie, które będą podstawą Twoich codziennych stylizacji. Filozofią naszej marki jest tworzenie jeansu, który będziesz nosić przez lata. Zadbaliśmy o to nie tylko wybierając wysokiej jakości materiały, ale również stawiając na ponadczasowe kroje, które nigdy nie wyjdą z mody.

 

Szanujemy kurczące się zasoby wody na planecie, dlatego ochrona tego surowca jest na stałe wpisana w filozofię marki Denimou. Innowacyjny proces produkcji naszego materiału pozwala zaoszczędzić aż do 95% wody i zużywa do 95% mniej chemikaliów, które mają destrukcyjny wpływ na glebę, rzeki i morza. Certyfikaty, którymi opatrzone są nasze materiały zapewniają zrównoważony proces produkcji od początku uprawy bawełny do produkcji finalnej tkaniny. Dodatkowo 1% od sprzedaży przekazujemy na ochronę Polskich rzek i walkę z suszą.

Nie przechodzimy obojętnie również obok detali, dlatego wszystkie metki są w pełni wegańskie. Te wewnętrzne pochodzą w 100% z recyklingu, natomiast zewnętrzną metkę zastąpiliśmy Wahspapą – innowacyjnym materiałem, który jest alternatywą dla skóry naturalnej i plastikowej “ekoskóry”. Co więcej, guziki w kurtkach i spodniach są pozbawione szkodliwego dla skóry niklu.

Pakowanie

Nasze produkty pakujemy w wielorazowe worki wykonane ze skrobii kukurydzianej, które są równie trwałe co plastik, jednak wyrzucone do odpadów bio rozkładają się w ciągu zaledwie 6 miesięcy, nie pozostawiając żadnego szkodliwego wpływu na środowisko. Jako alternatywę proponujemy również pudełka kartonowe pochodzące w 100% z recyklingu.

W trosce o środowisko zrezygnowaliśmy też z dołączania zbędnych ulotek, karteczek i foliowych wypełniaczy – w naszych paczkach znajdziecie jedynie dobre jeansy.

Transparentność

W opisach naszych produktów znajdziecie skład materiału, certyfikaty oraz jego pochodzenie. Ponadto przedstawimy jak wyglądają koszty całej produkcji, aby uświadamiać naszych klientów, co wpływa na końcową cenę produktu i dlaczego jest ona wyższa niż w popularnych sieciówkach.

Projektowanie, konstrukcja oraz szycie naszych ubrań odbywa się w Polsce.